Grid #3
Labels
No Milestone
No project
No Assignees
1 Participants
Notifications
Due Date
No due date set.
Dependencies
No dependencies set.
Reference: Site/gauge#3
Loading…
Reference in New Issue
No description provided.
Delete Branch "%!s(<nil>)"
Deleting a branch is permanent. Although the deleted branch may continue to exist for a short time before it actually gets removed, it CANNOT be undone in most cases. Continue?
Имам желание да сложа малко благинки - Кеширане на лкциите, офлайн достъп и т.н.
За целта искам леко да опростя JavaScript-а и най-вече да разбера кое какво прави.
Въпросът ми е отностно grid-а. Това нещо, което се ползва реално ли е и може ли е? Ако не е, смятам да го изтрия.
йо,
Този проект е малък порт на https://halfnarp.events.ccc.de/ (https://github.com/tomster/halfnarp/) – присадил съм фронтенда им към Ruby бекенд, който да разрешава юзкейсовете, които имаме за феста. Както виждаш (кликайки отгоре по табовете за дни или гледайки https://halfnarp.events.ccc.de/fullnarp.html – „модулът“ им за избиране на слотове за лекциите), тяхната имплементация прави още една купчина неща, които на нас не са ни нужни.
Относно кеширането на лекциите – ок, но дали ще си струва? Гласувалите едва ли биха надвишили повече от 5000 души, заявките към страницата, която удря списъка с лекциите също са по една-две на няколко минути.
Какво имаш предвид под офлайн достъп?
Говоря за ServiceWorker-и. Идеята ми е да кеширам всички ресурси (статични + лекции) в браузъра на хората. По този начин след като веднъж са заредили всичко могат да го достъпят дори да изгубят връзка с интернет, а данните могат да се изпратят, когато отново са online.
Идеята на технологията, e че може да накара Web страниците да се държат като native десктоп/мобилни приложения - може да ги добавиш на homescreen-а, да получаваш нотификации, да ги достъпваш без интернет и всичко останало.
Може да провериш сайта на Google I/O. Тук разибра се са вкарали доста повече неща. Например, това че получаваш нотификации преди да започне лекция, на която си отбелязал, че искаш да присъстваш.
Това изглежда като безумен overkill.
Здрасти,
Това, което Васил искаше да каже, е че предложението ти се разминава доста с изискванията, които екипът на OpenFest има към проекта.
Ако желаеш и ти се занимава, можеш да си говориш с мен да ти предоставя API, чрез който да извличаш нужните данни от CfP системата на OF и да изпращаш данни към gauge.
Под въпрос е (или не чак толкова предвид мнението на Васил) обаче дали екипът на OF е ОК да усложни gauge над изискванията които самите те имат към него.
Но е тотали файн и даже бих се радвал да си напишеш приложение, което консумира публичните данни и програмата и изпраща данни към API на gauge, ако имаш желание.
Разбирам. В такъв случай вероятно няма смисъл. :)