update readme

This commit is contained in:
Vasil Kolev 2016-10-24 22:05:03 +03:00
parent cd87efd6e8
commit 4d9a3dc27a
1 changed files with 7 additions and 19 deletions

View File

@ -107,33 +107,21 @@ todo: да се добави и url към някакъв homepage, като с
## Комуникация с clarion
Има няколко скрипта, които наливат информацията от clarion в текущия сайт, и един който директно я връща на потребителите. Всички си говорят с clarion през връзка до базада му, създадена от dbconn.php в initfest (в repo-то има dbconn.dist.pp, като пример какво трябва да има във файла).
Clarion ни предоставя JSON интерфейс с всичките неща, от които се генерира програмата.
/calendar2014.php директно говори с базата данни на clarion и подава на потребителите в ICS формат календар с програмата, който могат да използват в каквито приложения се поддържат.
Скриптовете в initfest/ темата (сложени там поради липса на по-приятно място) се базират на малко заимстван код за cli wordpress скриптове (може да се види в cli-header.php) и са следните:
* load-program-old.php - генерира програмата и я зарежда в стария вид (като стария сайт)
* load-program.php - генерира програмата и я зарежда в новия и вид.
* load-speakers.php - изтрива всички съществуващи лектори и ги създава наново, в двата езика и със снимките им.
Данните се дърпат чрез smartCurl (който и кешира данните) и от тях се генерират програмата на сайта и списъкът с лекторите.
Скриптовете, които генерират програмата правят #href link-ове към страницата с лекторите, за да работят линковете. href-овете са наименувани като името на лектора.
### load-program.php
### schedule-config.php
В този скрипт има няколко hardcode-нати неща, които в някой момент трябва да се изчистят:
За да се избере какво да се визуализира, се ползва schedule-config.php, който от своя страна се зарежда от page-schedule.php и page-speakers.php.
* map м/у id-тата на потоците и стиловете им в css-а
* преводи на разни string-ове
* id-та на статиите, в които се пише програмата (това може да се реши по-лесно с custom field и да се маркират някъде, а скрипта да ги търси)
* url-тата на страниците с лекторите (това също трябва да има по-чист начин)
* Също така би било хубаво да може да се извади някаква част от template-ите и да се избегне повторението за българския и английския на някакви части от кода
Има два елемента, които се вадят от името на сайта/страницата - дали става въпрос за лекции или workshop-и, и за коя година става въпрос. На база на тях getSchedConfig() в schedule/config.php избира кое е id-то на конференцията и кой тип са лекциите и workshop-ите.
### load-speakers.php
### Генериране на външния вид на таблицата
В скрипта има hardcode-нато предположение къде се намират снимките на лекторите в clarion-а. Скриптът създава post-овете, добавя им нужните custom field-ове (за момента github, twitter и public email), слага ги за различните езици и ги връзва.
todo: Скриптът зарежда два пъти снимката на лектора, веднъж за българския, веднъж за английския post, което трябва да може да се избегне.
Черна магия, Slackware трябва да го опише.
## functions.php